Leden 2011

Balíček č. 2

27. ledna 2011 v 6:40 | Gormal |  Wallpapery
02
Sada velmi jednoduchých pozadí :)STÁHNOUT
02Update #15

26. ledna 2011 v 20:04 | Gormal |  Updates
02
Nestíhám, nestačím... Heslo letošního roku. Ale doufám, že brzo už budu mít po zkouškách (v pátek mám ještě jednu, tak doufám, že to vyjde a budu mít aspoň ten týden prázdniny). Jinak co se týče grafiky, tak mám dělat ještě 3 objednávky (na řadě je Bajka, Lucy a Janča - to jen tak pro orientaci), taky bych ráda udělala nějaký volný layout na blog a když už budu v tom, měla bych oprášit i kódování... A taky jsem chtěla udělat nějaký další tutoriál, vytvořit layout na můj web a věnovat se účtu na DA. To jsem fakt zvědavá, kdy to všechno zvládnu.


Mimochodem, pokud máte nějaké zvláštní přání na tutoriál, můžete mi ho napsat do komentářů. Pokud to bude zajímavé a bude to v mých silách, pokusila bych se ten "tutoriál na přání" vytvořit.


Jinak mám pro vás takový malý tip. Pro většinu grafiků to nebude nic nového, ale občas se setkávám s tím, že lidé používají písma, která nemají českou diakritiku. Což pro ty zkušenější a šikovnější sice není problém, ale přesto... Existuje spousta pěkných českých písem a pro ty z vás, kteří na ně ještě na netu nenarazili, zkuste se mrknout třeba na www.ceskefonty.cz nebo www.ceskefonty.ic.cz.


To je ode mne prozatím vše.

(Díky Aný za ty smajlíky, jsou boží :D)
02

Jak na "svítící" menu?

25. ledna 2011 v 3:26 | Gormal |  Tutoriály
02
Tento návod je na blog.cz.
Ukázkový popisek je tvořen v Adobe PhotoShopu, ale určitě to jde i v jiných graf. editorech. Jde hlavně o princip.


Čas od času se mě někdo zeptá, jak jsem udělala to, že mi po najetí myši "svítí" to menu. Protože se mi to nechce pořád opakovat, vytvořila jsem takový mini tutoriálsmile.

Pavla Netolická 2

23. ledna 2011 v 15:09 | Gormal |  Objednané layouty
02
Tenhle vzhled mi dal celkem zabrat... respektive mi dalo zabrat to, abych byla spokojená. Vznikly 4 verze, z nichž tahle je asi nejlepší :D. Pro [PN-FOTO].02

Grey's Anatomy Fan

21. ledna 2011 v 18:36 | Gormal |  Objednané layouty
02
Tak, dnes jsem se dostala k nastavení laye pro [GREY'S ANATOMY FAN]. Po dvou měsících! Hrůza. Po zkouškovým musím dodělat všechny resty...
Původní verze byla žlutá, adminka si přála fialovou :).02

Popisek 07

18. ledna 2011 v 19:58 | Gormal |  Popisky
02
Další popisky do menu, tentokrát trošku starší, ale nestihla jsem je tenkrát dodělat....

Složka obsahuje about, affs, autor, autorka, blog, contact, galerie, gallery, icons, ikonka, info, kontakt, links, menu, navigation, oblíbené, odkazy, rubriky + prázdný popisek + PDS + písmo.

02

Popisek 06

18. ledna 2011 v 1:06 | Gormal |  Popisky
02
Já vím, že vás momentálně zanedbávám, ale prostě ten čas se asi spiknul proti mně...
Každopádně jak budu mít po zkouškách, znovu tu budou přibývat layouty a ostatní grafika :)
02Zatím aspoň malinká záplata v podobě popisků do menu.
Složka obsahuje about, affs, autor, autorka, blog, contact, galerie, gallery, icons, ikonka, info, kontakt, navigation, oblíbené, odkazy, rubriky + prázdný popisek + PDS + písmo.
02

Podmínky užívání

17. ledna 2011 v 23:19 | Gormal |  Grafika
Vzhledem k tomu, že těch pár stručných bodů nestačilo a někteří jedinci dále vesele kopírují, sepsala jsem dnes trochu obsáhlejší článek na téma "Co se smí a nesmí dělat u Gormal".

V žádném případě si nepřeji, aby byl bezhlavě kopírován celý článek jako například zde. A ani žádný odkaz na zdroj vás nezachrání! Takovéto šíření je zakázáno!Layouty


Layouty (vzhledy) publikované zde na blogu (případně na stránkách LC nebo na mém účtu na DeviantArtu) jsou volně ke stažení. Můžete si je nastavit jako vzhled na váš blog/web. V rubrice OBJEDNANÉ jsou layouty, které jsem dělala na přání ostatních uživatelů - některé z nich jsou již také volně ke stažení, jiné ke stažení nejspíš nikdy nebudou (např. pokud to byl layout na přání pro autorský blog a vyskytují se v záhlaví fotky autora/ky nebo název blogu, nemá cenu to celé předělávat a dávat volně ke stažení).

Pokud se rozhodnete stáhnout si nějaký layout, dodržujte prosím následující pravidla:

• Ponechejte credits (odkaz na mě jako autora + případné odkazy na autory/zdroje obrázků a jiných materiálů použitých ve vzhledu). Většinou jsou credits uváděné v zápatí.

• Neměňte žádné důležité části layoutu (například přetvoření záhlaví, záměna obrázku apod.). Také nelze využívat jen části (například pouze záhlaví nebo popisky menu), layout stahujete jako celek!

• Nevydávejte žádnou část layoutu za svou ani žádné jeho části nerozšiřujte dál!

Pokud si něčím nebudete jisti, raději se zeptejte (ať už zde na blogu pomocí komentářů nebo na e-mailu).

Některé layouty mají složitější nastavování, ale u každého je soubor s návodem, kde je vše vysvětleno (většinou se jmenuje nastaveni.txt, dále jsou tam screeny z nastavení blogu, případně ukázkové HTML kódy). Nejprve si pečlivě projděte tento návod a pokuste se layout sami nastavit. Pokud by vám to i tak nešlo, obraťte se na mě a já vám pomůžu.Ostatní grafika


V rubrice STÁHNI SI jsou převážně věci, které by vám měli posloužit při vaší tvorbě. Můžete je použít a pokud se vám něco líbí natolik, že se o tom chcete zmínit na vašich stránkách, můžete. Nekopírujte ale prosím celý článek (viz výše).

Co se týče popisků do menu, jsou určeny pro uživatele, co si neumí vyrobit vlastní. Pokud si je stáhnete a použijete je ve svém menu, nemusíte uvádět credits. Pokud je ale chcete využít ve své tvorbě (např. jako součást layoutu), tak je credits nutný. V žádném případě popisky nijak neupravujte (dodělat tohle, odstranit tamto, změnit barvu), jediná povolená úprava je změna titulku (pokud vám nevyhovují nadepsané titulky, můžete si nadepsat vlastní).

Co se týče ostatní grafiky ze zbývajících rubrik, platí obecné pravidlo nepřivlastňovat si a bezhlavě nekopírovat. Snad už to nemusím nějak více rozebírat, můžete cokoliv použít jako ilustraci k článku, dokonce i do vaší vlastní tvorby - ale v tomto případě prosím vždy uvádějte credits.