Podmínky užívání

17. ledna 2011 v 23:19 | Gormal |  Grafika
Vzhledem k tomu, že těch pár stručných bodů nestačilo a někteří jedinci dále vesele kopírují, sepsala jsem dnes trochu obsáhlejší článek na téma "Co se smí a nesmí dělat u Gormal".

V žádném případě si nepřeji, aby byl bezhlavě kopírován celý článek jako například zde. A ani žádný odkaz na zdroj vás nezachrání! Takovéto šíření je zakázáno!Layouty


Layouty (vzhledy) publikované zde na blogu (případně na stránkách LC nebo na mém účtu na DeviantArtu) jsou volně ke stažení. Můžete si je nastavit jako vzhled na váš blog/web. V rubrice OBJEDNANÉ jsou layouty, které jsem dělala na přání ostatních uživatelů - některé z nich jsou již také volně ke stažení, jiné ke stažení nejspíš nikdy nebudou (např. pokud to byl layout na přání pro autorský blog a vyskytují se v záhlaví fotky autora/ky nebo název blogu, nemá cenu to celé předělávat a dávat volně ke stažení).

Pokud se rozhodnete stáhnout si nějaký layout, dodržujte prosím následující pravidla:

• Ponechejte credits (odkaz na mě jako autora + případné odkazy na autory/zdroje obrázků a jiných materiálů použitých ve vzhledu). Většinou jsou credits uváděné v zápatí.

• Neměňte žádné důležité části layoutu (například přetvoření záhlaví, záměna obrázku apod.). Také nelze využívat jen části (například pouze záhlaví nebo popisky menu), layout stahujete jako celek!

• Nevydávejte žádnou část layoutu za svou ani žádné jeho části nerozšiřujte dál!

Pokud si něčím nebudete jisti, raději se zeptejte (ať už zde na blogu pomocí komentářů nebo na e-mailu).

Některé layouty mají složitější nastavování, ale u každého je soubor s návodem, kde je vše vysvětleno (většinou se jmenuje nastaveni.txt, dále jsou tam screeny z nastavení blogu, případně ukázkové HTML kódy). Nejprve si pečlivě projděte tento návod a pokuste se layout sami nastavit. Pokud by vám to i tak nešlo, obraťte se na mě a já vám pomůžu.Ostatní grafika


V rubrice STÁHNI SI jsou převážně věci, které by vám měli posloužit při vaší tvorbě. Můžete je použít a pokud se vám něco líbí natolik, že se o tom chcete zmínit na vašich stránkách, můžete. Nekopírujte ale prosím celý článek (viz výše).

Co se týče popisků do menu, jsou určeny pro uživatele, co si neumí vyrobit vlastní. Pokud si je stáhnete a použijete je ve svém menu, nemusíte uvádět credits. Pokud je ale chcete využít ve své tvorbě (např. jako součást layoutu), tak je credits nutný. V žádném případě popisky nijak neupravujte (dodělat tohle, odstranit tamto, změnit barvu), jediná povolená úprava je změna titulku (pokud vám nevyhovují nadepsané titulky, můžete si nadepsat vlastní).

Co se týče ostatní grafiky ze zbývajících rubrik, platí obecné pravidlo nepřivlastňovat si a bezhlavě nekopírovat. Snad už to nemusím nějak více rozebírat, můžete cokoliv použít jako ilustraci k článku, dokonce i do vaší vlastní tvorby - ale v tomto případě prosím vždy uvádějte credits.

 

38 lidí ohodnotilo tento článek.